Громадянство Словаччини

Отримати друге громадянство в Словаччині

Громадянство Словаччини фактично означає і громадянство ЄС та відкриває різноманітність можливостей, при цьому ви автоматично опиняєтеся під захистом держави, що входить до складу Європейського союзу (ЄС) і є членом Єдиного економічного простору (ЄЕП).

Керуючись тим, що Словаччина має Шенгенську угоду і ґрунтуючись на положеннях Маастрихтського договору, можна сміливо стверджувати, що ви - громадянин Європи. Отримання громадянства ЄС дозволить вам мати додаткові права, передбачені законодавством.

Отримавши громадянство Словаччини, ви самостійно розпоряджаєтеся своїм статусом - бути громадянином цієї країни, мати паспорт Європейського Союзу або через деякий час змінити його, при цьому питаннями оформлення посвідки на проживання ПНП (ВНЖ) та постійного місця проживання ПМП (ПМЖ) займатиметься вже безпосередньо держава.

Як отримати друге громадянство?

Якщо вас хвилює питання, як отримати друге громадянство - закони Словаччини лояльні в цьому питанні і дозволять вам мати друге громадянство, в тому випадку, якщо це не суперечить законам країни, в якій можливе отримання другого громадянства. Якщо вам потрібно отримання громадянства також у Росії або Україні - такої можливості у вас немає, оскільки закони цих країн не передбачають подібні варіанти. Але в Словаччині ви маєте право на другий паспорт, жодною мірою не порушуючи закон.

Щоб купити громадянство ЄС, достатньо чітко дотримуватися встановлених правил. Подаючи документи на отримання громадянства в Словаччині, немає необхідності вказувати, що ви - не громадянин України, наприклад, але опинившись знову в Україні і маючи при собі документи на громадянство, зокрема й другий паспорт, цим ви переступите рамки українського закону і можете піддатися покаранню, аж до кримінальної відповідальності, але найлегшим заходом зазвичай є штрафні санкції.

Якщо вас цікавить, як отримати друге громадянство Словаччини, потрібно бути уважним до всіх пунктів законів іншої країни, з якими слід ознайомитися заздалегідь, щоб отримання другого громадянства не стало протизаконним.

Як отримати громадянство Словаччини?

Існують такі способи отримання громадянства, за яких ви маєте право на отримання громадянства в Словаччині:

Народження у Словаччині

Якщо дитина народилася на території цієї країни, існують деякі умови, які дозволять їй отримати статус громадянина:

 • 1. Якщо хтось із батьків - громадянин Словаччини.
 • 2. Якщо його батьки не мають громадянства взагалі.
 • 3. Якщо батьки мають статус громадян інших країн, але дитина не приймає громадянство жодної з них.

Усиновлення

 • 1. Батьки, які всиновлюють дитину, і при цьому один із них має статус громадянина Словаччини.
 • 2. Виконання певних, необхідних для отримання громадянства умов:
  • а) ПМП (ПМЖ) у Словаччині не менше 8 років;
  • б) відсутність судимостей і правопорушень протягом цих 8 років;
  • в) володіння письмовою та усною словацькою мовою.

Останній варіант, який передбачає отримання громадянства в Словаччині, є привабливим для тих іноземних громадян, які планують набуття громадянства ЄС і, відповідно, - Словаччини на тривалий період або навіть на громадянства ЄС, і, відповідно, - у Словаччині, на тривалий період або навіть на все життя, що залишилося.

Винятки

Існує низка винятків, які вимагають, щоб у наявності були документи на отримання громадянства:

 • 1. Якщо хтось із сімейної пари має статус громадянина Словаччини, то його дружина(дружина) через 5 років теж може на нього претендувати.
 • 2. У разі, якщо особа, яка є іноземцем, зробила значний внесок у сфері економіки, науки, техніки, культури або спорту.
 • 3. Дитина, яка до 18-ти років мала ПМП (ПМЖ) не менше, ніж 3 роки до досягнення повноліття.
 • 4. Діти іноземних громадян, які отримують громадянство відразу після народження.
 • 5. Іноземні громадяни, які протягом 10 років без перерви живуть у Словаччині та мають ПМП (ПМЖ).
 • 6. Іноземні громадяни, які не мають громадянства зовсім і живуть у Словаччині 3 роки без перерви.
 • 7. Іноземні громадяни, які є словаками, але проживають за кордоном - їм необхідно перебувати на ПМП (ПМЖ) у Словаччині не менше 3-х років.
 • 8. Іноземці, які народилися в Словаччині та мають ПМП (ПМЖ) не менше 3-х років.
 • 9. Біженці-іноземці, які проживають у Словаччині не менше 4 років.

Терміни розгляду заяви

З моменту подачі заяви на отримання громадянства Словаччини рішення може прийматися до 24 місяців. прийматися до 24 місяців. Для дітей, які досягли 14-річного віку, необхідно подати додаткову заяву. До 14 років дитина отримує громадянство спільно з батьками.

З чого почати отримання громадянства Словаччини?

Успішне отримання ПНП (ВНЖ), ПМП (ПМЖ) і громадянства багато в чому залежить від компетентності фахівців, які допомагають у підготовці документів і супроводжують на всіх етапах.

Надішліть заявку через контактну форму або зателефонуйте за номером +38(050)312-80-87 і ми з радістю відповімо на всі ваші запитання. Замовте безкоштовну консультацію просто зараз.