Як отримати паспорт ЄС українцю

Як отримати паспорт ЄС українцю

Як отримати паспорт ЄС українцю? Словаччина входить до складу Європейського союзу і паспорт громадянина Словацької республіки автоматично робить його власника громадянином ЄС. Права та обов'язки громадянина, такі ж як і у корінних громадян Словаччини та інших країн Європейської співдружності.

Щоб отримати паспорт громадянина Словаччини, необхідно подати заяву до відділення поліції за місцем проживання.

Перелік документів, що додаються до заяви:

 • 1. Посвідчення особи заявника.
 • 2. Квитанцію про оплату збору.
 • 3. Свідоцтво про шлюб.

Паспорт можна виготовити в терміновому режимі за 2 робочі дні, вартість такої послуги в 3 рази вища за звичайний тариф.

Переваги паспорта громадянина Словаччини

 • 1. Паспорт громадянина Словаччини дає можливість жити і працювати в Словаччині або будь-якій іншій країні ЄС, не оформлюючи жодних додаткових дозволів.
 • 2. Безвізовий або спрощений в'їзд до більшості країн світу.
 • 3. Соціальні виплати.
 • 4. Право податкові пільги.
 • 5. Вигідні кредитні та іпотечні умови європейських банків спрощена процедура купівлі нерухомості.
 • 6. Право зберегти перше громадянство.

Паспорт Словаччини

Зовнішній вигляд і внутрішній зміст паспорта Словаччини повністю відповідають вимогам Європейського союзу до подібних документів. Паспорт темно-бордового кольору з тисненим золотим державним гербом, назвою держави і словами "Європейський Союз" (EVROPSKÁ UNIE) на обкладинці. Сьогоднішні біометричні паспорти з'явилися 2008 року, з 2009 - як обов'язкові біометричні дані беруть відбитки пальців.

Імміграція до Словаччини дає безліч переваг, але можливість отримання громадянства - не серед них. Перед тим, як отримати паспорт ЄС українцю доведеться витратити чимало часу і коштів та докласти деяких зусиль.

Вимоги до претендентів на громадянство Словаччини

 • 1. Безперервне проживання в Словаччині впродовж 8 років, суворо витримуючи тривалість кожної відсутності та час перебування за територією країни.
 • 2. Вчасно продовжувати картки ПНП (ВНЖ).
 • 3. Оформити ПМП (ПМЖ), не допускаючи тимчасового розриву між статусами ПНП (ВНЖ) и ПМП (ПМЖ).
 • 4. Відсутність проблем із законом.
 • 5. Знання усної та письмової словацької мови.
 • 6. Знання історії, культури, географії, суспільно-політичного устрою Словацької республіки.

Здобувач громадянства Словаччини здає іспит комісії з 3 осіб. Іспит включає: усну співбесіду, читання та письмовий виклад обраної комісією газетної статті обсягом від 500 слів.

Процедура отримання громадянства Словаччини

Здобувач особисто надає документи до територіального Управління МВС на території Словаччини. території Словаччини. Заява розглядається індивідуально, у претендента в праві запросити додаткові документи або поставити спеціальні умови. Термін розгляду документів розгляду документів до 2 років. Попереднє рішення комісія винесе в першій половині цього терміну. половині цього терміну. Статус громадянина Словаччини ви отримаєте після видачі свідоцтва про громадянство та складення присяги.

Закони Словаччини в частині надання посвідки на проживання або громадянства більш м'якіші, ніж в інших країнах-учасницях ЄС. Іноземець набуває право стати громадянином Словаччини, проживши на її території 8 років, перші 5 років у статусі ПНП (ВНЖ) і 3 роки, маючи дозвіл на ПМП (ПМЖ).

Прискорені процедури набуття громадянства

Громадянство надається дітям на момент повноліття, які безперервно проживали у країні 3 роки в статусі ПМП (ПМЖ). Іноземці, народжені в Словаччині, через 3 роки безперервного перебування і без умов за статусом. Закони Словаччини дозволяють мати подвійне громадянство, за умови, що словацьке громадянство основне.

В Україні друге громадянство заборонено мати, тому, щоб отримати паспорт ЄС, від українського доведеться відмовитися. Громадянства Словаччини може позбутися, тільки відмовившись від нього за власним бажанням.

Три способи отримати паспорт громадянина Словаччини

 • 1. За фактом народження. Прийомні діти словацьких громадян.
 • 2. За походженням, якщо один із батьків або близьких родичів був громадянином Словаччини.
 • 3. Громадянство за натуралізацією, безперервне проживання в країні 8 років, володіння словацькою мовою (усно і письмово), знання традиції, культурних особливостей, історію держави. Укладення шлюбу з громадянином Словаччини.

Претендувати на отримання громадянства можуть інвестори, науковці, спортсмени, діячі культури і мистецтва, які зробили вагомий внесок у сфері своєї діяльності.

Як отримати паспорт ЄС українцю? З чого почати?

Надішліть заявку через контактну форму або зателефонуйте +38(050)312-80-87 і ми з радістю відповімо на всі ваші запитання. Замовте безкоштовну консультацію просто зараз.